Problém před Bílým domem

31.prosinec 2015   Autor :  Josef Šíma

Vážení čtenáři, poslední číslo našeho časopisu, které vychází v roce 2016, přináší obsáhlý rozhovor s profesorem Benjaminem Powellem z Texas Tech University, kterého jsme se u příležitosti vydání jeho knihy věnované migraci zeptali nejen na otázky, jež souvisejí s uprchlickou krizí, ale též na problémy hnutí za zvyšování mezd v továrnách rozvojového světa a dotkli jsme se aktuálních ekonomických a politických témat v USA.

Jiří Š. Cieslar a Daniel Kunštát, působící na katedře politologie a mezinárodních vztahů vysoké školy CEVRO Institut, ve svém analytickém článku shrnují zkušenosti z Estonska a Kanady se zaváděním systémů internetových voleb a ukazují na oživení tohoto tématu na české politické scéně.

V závěru čísla Vám nabízíme ukázku nového formátu, který nás bude v časopise provázet příští rok. V péči JUDr. Miroslava Sylly vzniká „Koutek tvorby a interpretace práva“, v němž budeme čtenářům představovat ukázky procesů, které právo vytvářejí a uvádějí do života. Už téma prvního „koutku“ nepochybně zaujme: Národní park Šumava neexistuje.

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do nového roku!